تبلیغات
هنر و موسیقی امری برای درک زندگی - مطالب شهریور 1395 Persian,Iran, Iranian, Farsi, Weblogs">

می‌دانید حتی اگر موسیقی‌دان نباشید هم می‌توانید یک کسب و کار موسیقی راه‌اندازی کنید؟ کافی‌ست به فعالیت دراین صنعت علاقمند باشید. در ادامه این مطلب ۱۸ ایده از بهترین موقعیت‌های راه اندازی یک کسب و کار کوچک در حوزه موسیقی را به شما معرفی شده است.

فعالیت در حوزه موسیقی با وجود سودآور بودنش، بسیار چالش برانگیز است. اگر با این هدف که می‌توانید در زمانی کوتاه پول هنگفتی از کسب و کار موسیقی به دست آورید، وارد این حوزه هنری می‌شوید؛ بهتر است کمی بیشتر تامل کنید. سالانه هزاران نفر با همین تفکر به این حیطه کاری وارد می‌شوند و تنها تعداد کمی از آنها می‌توانند به موفقیت مطلوب دست پیدا کنند.

خوبیِ ِکسب و کار موسیقی این است که لازم نیست حتما روی سکو رفته و یک قطعه موسیقی اجرا کنید؛ ایده‌های بسیاری در این صنعت وجود دارد که می‌تواند به راه‌اندازی یک کسب و کار سودآور منتهی شود. ۱۸ تا از این ایده‌ها را با هم در دو مطلب بررسی می‌کنیم. شاید یکی از آنها مطلوب نظر شما باشد.

۱.  ناشر موسیقی شوید

اگر مدت زیادی است که سعی می‌کنید خواننده شوید اما راه به جایی نبرده‌اید؛ شاید بد نباشد که میکروفن را کناری گذاشته و به راه‌اندازی یک موسسه نشر موسیقی فکر کنید. راه‌اندازی چنین موسسه‌ای که در زمینهٔ بازاریابی، ضبط، و تهیه‌کنندگی آثار موسیقی فعالیت می‌کنند هم می‌تواند به اندازه خوانندگی برای شما شهرت و ثروت به ارمغان آورد.

کار شما این خواهد بود که استعدادهای موسیقی را شناخته و با سرمایه‌گذاری کردن روی آنها، از درآمد آنها درصدی را به عنوان سود دریافت کنید.

در مطلبی که به زودی منتشر خواهد شد، به شما خواهیم گفت که چگونه بدون هزینه اولیه آنچنانی، موسسه نشر موسیقی آنلاین خود را راه‌اندازی کنید.


۲. برای سایر هنرمندان ترانه بنویسید

هنرمندان بسیاری هستند که صدای خوبی دارند و می‌توانند خواننده‌های خوب و موفقی باشند اما توانایی نوشتن ترانه خود را ندارند. به همین دلیل آنها را می‌خرند و یا افرادی را استخدام می‌کنند تا برای آنها ترانه‌سرایی کند. اگر شما در این زمینه موفق هستید، می‌توانید از این راه به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

۳. مدیر برنامه‌ها یا پیشکار رزرو هنرمند شوید

وقتی سازمان‌ها و موسسات مختلف برای برنامه‌ها و مراسم‌شان نیاز به هنرمندها داشته باشند، باید بتوانند از طریقی با آنها تماس بگیرند و از آنها برای شرکت در مراسم دعوت کنند. تماس مستقیم با هنرمندان معمولا کار آسانی نیست زیرا یا پاسخگو نیستند و یا مشغله شغلی‌شان زیاد است. به عنوان پیشکار (booking agent) می‌توانید رابط میان سازمان‌ها و هنرمندان باشید و به ازای هر قراردادی که تنظیم می‌کنید، کمیسیون دریافت کنید.

۴. دی‌جی شوید

دی‌جی یا دیسک جوکی (Disk Jocky) آهنگ‌های از پیش ضبط شده را با شکل متفاوتی برای مخاطبان مورد نظر خود پخش می‌کند. دی‌جی‌ها برای پخش موسیقی از یک سِت، شامل دو پخش‌کننده دیسک و یک میکسر حداقل دوکاناله استفاده می‌کنند. اگر از شرکت در مهمانی لذت می‌بردید، این کار می‌تواند درآمد خوبی برای شما نتیجه دهد.

۵. مدیریت برند

شما می‌توانید مدیریت هنرمند یا مدیریت برند را برعهده بگیرید. تفاوت آنها در این است که مدیر برند با برند موسیقی‌دان‌ها سر و کار دارد در حالیکه مدیر هنرمند تنها با یک هنرمند در ارتباط است. کار شما معرفی، بازاریابی و بازارگرمی، حمایت و مطرح‌کردن مشتری‌هایتان – هنرمندان – است.

موسیقی

۶. استودیوی ضبط

بیشتر کارهای مربوط به آماده سازی یک موسیقی در استودیوهای ضبط انجام می‌گیرد. شما می‌توانید یک استودیو راه‌اندازی و یا اجاره کنید و هنرمندان را به ازای هر ساعت استفاده از استودیو موسیقی‌تان شارژ کنید.

۷. اجاره فضای تمرین

چنین فضاهایی برای کارهایی گروهی بسیار ضروری به نظر می‌رسد؛ زیرا گروه‌های نمایشی یا آواز به جایی برای تمرین و آماده شدن برای نمایش نهایی نیاز دارند. اگر فضایی دارید که می‌توانید برای این گروه‌ها آماده کنید پس دست به کار شوید و از اجاره آنها کسب درآمد کنید.

۸. برنامه‌ریز برنامه‌های موسیقی

کسانی که برای مسابقات، مراسم و برنامه‌های موسیقی برنامه‌ریزی می‌کنند، می‌توانند از فروش بلیط تا اجرای موسیقی منابع مختلفی برای درآمد برای خود دست و پا کنند.

۹. معلم موسیقی

اگر شما یک ابزار موسیقی را به خوبی می‌شناسید می‌توانید کلاس‌های خصوصی برای آموزش موسیقی به علاقمندان دایر کنید و به عنوان شغل اصلی با جانی از آن کسب درآمد کنید.

بله گاهی ایده‌های کسب و کار موسیقی همینقدر ساده هستند. کافی است در زمان مناسب در مکان مناسب حضور داشته باشید و به موقع وارد عمل شوید.

موسیقیبرچسب ها: ۱۸ ایده کسب و کار موسیقی، استودیوی ضبط،  

[http://www.aparat.com/v/H3Jbo]


برچسب ها: کاور پیانو از آهنگ زیبای Elton John، Elton John،  

[http://www.aparat.com/v/mYiz5]


برچسب ها: پیانو و اشک ها،  

پیانو، از ساز های سیمی- کلاویه ای است که ازهارپسیکورد(harpsichord) و کلاویکورد(clavichord) سرچشمه گرفته. همچنین با نام پیانو فورته (pianoforte) نیز شناخته میشود، تفاوتش با اجدادش در مکانیسم اهرم و چکش است که به نوازندهاجازه می دهد با ضربه محکم یا نرم تر توسط انگشتان قدرت صدای ساز را کنترل کند. به همین دلیل مدل های اولیه در زبان ایتالیایی با نام1709 (gravicembalocol piano e forte به معنی "هارپسیکورد با صدای نرم و بلند" شناخته می شد.پیانو برای اولین بار توسط Bartolomeo Cristofori یک سازنده ی هارپسیکورد از فلورانس ایتالیا ساخته شد. 2 تا از پیانو های ساخته شده توسط او هنوز وجود دارد. یکی، ساخته شده در سال "1720"، در موزه متروپولیتن در نیویورک (Metropolitan Museum of Art, New York City) نگهداری می شود؛ و دیگری، ساخته ی 1726، در موزه ای در لپزیگ(Leipzig) آلمان است....

در سال1725، هنگامی که Gottfried Silbermann ، یک سازنده ی آلمانی ارگ، از اکشنCristofori استفاده کرد و پیشرفت بزرگ بعدی در آلمان به وقوع پیوستشایداتفاق مهم بعدی توسط Johann Andreas Stein از Augsburg که به خاطر اختراع یک  *escapement  بهبود یافته مشهور است. این اختراع بعدا پایه ساخت پیانو "ونیز" قرار گرفت که مورد علاقه موتزارت و بسیاری از آهنگسازان آلمانی قرن 18 و 19 میلادی واقع شد. 12 استاد از مرکز آلمان در حدود سال 1760 به لندن رفتند و مدرسه ای انگلیسی با نام John Broadwood and others تاسیس کردند که تبدیل شد به سازنده ی پیانو هایی با ساختی محکم تر و مشابه پیانو های حال حاضر. Sébastien Erard یک کارخانه دار فرانسوی، مدرسه ای فرانسوی را در سال 1790 تاسیس کرد و در سال 1823اکشن دوبل را اختراع کرد که هنوز هم مورد استفاده است. در این زمان تمام سازنده های ساز در غرب به روی کامل کردن پیانو کار می کردند.تعداد بسیار زیادی اصلاح بر روی طراحی و ساختمان ساز شکل گرفت و این روند هنوز هم طی می شود. آلمان و ایالات متحده به خاطر پیانو های با کیفیت عالی از دیگر کشورها متمایزند. مخصوصا پیانو های ساخته شده توسط Karl Bechstein در آلمان وBaldwin، Mason & Hamlin،Steinway و Chickering در ایالات متحده. همچنین پیانوهای استرالیاییBösendorfer   هم بسیار مورد قبول است.

پیانو

محدودیت صدایی در پیانو های اولیه، مانند  harpsichord، دارای فقط 4، حداکثر، 5 اکتاو بود.اما رفته رفته به محدوده آن اضافه شد تا زمانی که به بیش از 7 اکتاو رسیدو تغییرات ساختمانی امکان زیاد کردن تنش سیمها را داد تا صدا های مختلفیتولید شود

پیانو فورته مدرن دارای 6 قسمت اصلی است (در توضیح زیر شمارهها به بخشهای مختلف پیانو اشاره می کنند که در عکس هم آمده):

کلاویه

1-فریم معمولا از آهن ساخته می شودقسمت انتهایی پشت آن به صفحه ای که سیم هابه آن بسته شده اند متصل است. در جلو قسمت پیچ های کوک قراردارند. با پیچاندن اینها سیم ها کوک شده و در تنش آنها تغییر ایجادشده.


2-صحفه صدا، یک قطعه نازک از صنوبر تراشیده  شده است که در زیر سیم ها قرار می گیرد، به ارتعاش سیم ها کمک می کند.


 -3سیم ها، ازفولاد ساخته شده اند، از زیر به بم طول و ضخامتشان افزایش می یابد. در سیم های زیرتر از 2 تا 3 سیم با کوک همسان استفاده می شود در حالی که در سیم هایبم از یک سیم که دورپیچ شده- یک سیم نازک از جنس مس به دور سیم فولادیپیچیده شده- تا سنگین تر شوند استفاده می شود.

 4- اکشن تمام مکانیزم مورد نیاز برایحرکت دادن چکش ها به سمت سیم ها است (عمل کرد اکشن را در ادامهببینید). بیشترین قسمت قابل رویت اکشن کلاویه ها هستند، یک ردیف از کلید هاییکه به وسیله انگشتان نواخته می شوند. کلید های مربوط به صدا های طبیعی(کلید های سفید) از عاج یا پلاستیک ساخته می شود؛ آنهایی که مربوط به صدا هایتغییر یافته (کلید های سیاه) از آبنوس یا پلاستیک.

-5 پدال ها اهرم هاییهستند که با پا به سمت پایین فشار داده می شوندپدال خفه کن یا پدال بلند (The damper, or loud pedal) ، تمام خفه کن ها را از روی سیم بلند می کند تا سیم ها به لرزش خود حتی پس از رها کردن کلاویه ها ادامه دهند. پدال نرم (soft pedal) تمام چکش ها رابه سیم هانزدیک می کند تا فاصله ضربه نصف شود یا چکش ها را به یک طرفمایل می کندتا به جای ضربه به 2 یا 3 سیم فقط به یکی ضربه بزند. بعضی ازپیانو هادارای پدال سوم یا پدال ادامه دهنده(sustaining pedal) است کهفقط خفه کنهایی را از سیم ها دور نگه می دارد که در همان زمان باکلاویه ها از سیم ها فاصله گرفته و در حال نواختن هستند.استفاده از پدال ها می تواند در کیفیت صدای تولید شده تفاوتهایی ایجاد کند. بسیاری از پیانو های دیواری دارای پدالی هستند کهیک لایه ی نازک از نمد را بین چکش ها و سیم ها قرار می دهد تا صدایی خفهبه گوش برسد.

6- بر اساس شکل پیانوها به 3 دسته تقسیم می شوند؛ پیانو های گرند (grand)، پیانو دیواری(upright)، و پیانو مربع شکل (square) که در اصل مستطیل است. شکل مربعی پیانو دیگر تولید نمی شودبرایاستفاده شخصی در خانه معمولا از پیانو های دیواری که جای کمتری می گیرد استفاده می شود. پیانو های گرند در سایز های مختلفی ساخته می شوند، از سایز کامل آنها،m 2.69 (8 ft 10 in) طول، تا گرند های کوچک (baby grand) با طول کمتر از m 1.8 .(6 ft)

پیانو های دیواری شامل پیانو های روستایی اواخر قرن 19 نیزمی شوند کهفرم بزرگ از پیانو های دیواری بوده. پیانو های مدرن یاکنسول، پیانو های دیواری کوچک هستند که به پیانو های روستاییمربوط می شوند. در پیانو های دیواری سیم ها به صورت عمود یا اریب از بالابه پایین بسته شده اند. در پیانو های دیواری و گرند های کوچک گاهی سیمهای بم از زیر سیم های زیر می گذرد تا کیفیت صدایی بهتر و قوی تری به دستبیاید. با این حال مجموع وزن ایجاد شده توسط سیم ها در پیانو های گرندحدود 30 تن و در پیانو های دیواری حدود 14 تن است.

ضرورتا، هنگامی که کلاویه ی پیانو رو به پایین فشار داده میشود، انتهایآن رو به بالا می رود و اهرمی را که چکش را به سمت سیم میبردبلند می کنددر همان زمان خفه کن بلند شده تا سیم به تنش در بیاید. در ادامه توضیحات با جزئیات بیشتری از نحوه کار اکشن پیانو وجود دارد:


کلاویه ی پیانو {1}یک اهرم است که دور محوری به حالت تعادلقرار دارد. {2}هنگامی که نوازنده کلاویه را فشار می دهد انتها بلند می شود و پیچی {3}capstan screw))در انتهای کلید wippen(4) را که با لولا متصل شده است را به بالا فشار میدهد. قسمت آزاد دیگر wippen بالا می رود و اهرمی شبیه L را به نام jackبالا می برد(5)، و توسط اهرمی (repetition lever) دیگر تکرار می شود (9).

Jack قلتک را فشار می دهد (6) ، رولی از پشم که به ساق چکش بسته شده؛که چکش هم با آن بلند می شود (7) . حرکت بالا رونده ی jack هنگامی که به پیچ رگلاژ میخورد می ایستد(8). چکش به روند خود ادامه می دهد و سیم را به صدا در می آورد. اهرمrepetition  نیز بلند می شود(9) ولیفقط تا جایی که jack  به قسمت انتهایی آن و drop screw بر خورد کند؛ (10)این اهرم تا هنگامی که کلاویه رهاشود بالا می ماند.

چکش تا حدودی به عقب بر می گردد. پس از بر خوردقلتک با اهرم repetition می ایستد(9). (5)Jack در این حالت به سر جای اصلیخود باز می گردد. مانعی به نام (11) backcheck چکش را از بازگشت به سمت سیم ها باز میدارد.

اگر کلاویه به مقدار کم و نه کامل بالا بیاید، چکشاز مانع backcheck آزاد می شود ولی اهرمrepetition بالا می ماند.اگر نوازندهدوباره کلاویه نیمه بالا آمده را فشار دهد، jack (5) برای بار دیگر می تواندقلتک (6)را به بالا فشار دهد و ساق چکش(7) به سمت بالا حرکت می کند. (این سیستم بهنوارندگان اجازه ی تکرار یک نت را قبل از بازگشت کامل کلاویه و چکش به حالت اولیه خود می دهد. این یکی از تکنیک ها ی مهم در پیانو های اولیه بوده است.)

در همین حین، انتهای کلاویه بلند شده و اهرم خفه کن را به بالا می برد(12) که خفه کن را از روی سیم بلند می کند(13). حتی زمانی که کلاویه به صورت نیمه رها می شود خفه کن به جای خود باز می گردد و صدای سیم را خفه می کند.

هنگامی که کلاویه به طور کامل رها می شود، همه قسمت ها به علت جاذبه به جای خود باز می گردند. بر عکس پیانو های گرند، در پیانوهای دیواری نمی توان از قدرت جاذبه کمک گرفت. به همین علت از قطعات مختلف و تکه های پارچه ای استفاده شده تا بعضی از قطعات به جای خود باز گردند.

منبعبرچسب ها: تاریخچه پیانو، ساز های سیمی- کلاویه ای، پیانو فورته، پیانو های گرند، پیانو های دیواری،  

یانی: خیلی مشتاق هستم ایران را ببینم

yanni
 خبر حضور «یانی در ایران» و احتمال برگزاری كنسرتش ذكر شده و از گمانه‌زنی‌های مختلف برای محقق شدن این رویا در كشور پرده‌برداری شده است.  در آخرین روزهایی كه مجله آماده ارسال برای چاپخانه می‌شد، «یانی» در یك گفت‌وگوی اختصاصی با یك روزنامه داخلی (شرق) ضمن تایید خبر حضورش در ایران صحبت‌های جالبی را هم بر زبان آورده كه در ادامه، بخش‌هایی از این صحبت‌ها را می‌خوانید:  «آشنایی نزدیك با ایران همزمان با بزرگ‌شدنم در یونان همراه بود. فرهنگ و تاریخ این كشور همواره بخشی از آموزش درسی و در نتیجه بخشی از زندگی ما بوده است. من هرگز نتوانستم به ایران بیایم و خیلی امیدوارم به‌زودی بتوانم این كشور را ببینم.» 
yanni


برچسب ها: اخبار موسیقی جهان، یانی در ایران، حضور یانی در ایران،  


اصـولاً موسیقی زیرزمینی چیست؟ آیا می توان تعریفی کلی برای آن در نظر گفت؟ آیا با تغییر فناوری ضبط و در کنار آن تغییر بسترهای ارائه و پخش سراسری، تعاریف قدیمی همچنان اعتبار دارند؟ آیا باید از موسیقی زیرزمینی ترسید؟ آیا موسیقی زیرزمینی نقش مثبتی نیز دارد؟ ۱» موسیقی دایرة المعارف آنلاین شهری زیرزمینی» را این گونه تعریف می کند: «سبکی از موسیقی و دیگر فرم های رسانه ای که غالباً مورد علاقه ی مخاطبان روشن فکر بوده و خلاقیت، ابتکار و اصالت زیاد و اجتناب از استانداردها و روال های مد روز جریان اصلی از دیگر ویژگی های آن است.» 


 آمده: «موسیقی ای که در در جایی دیگر کانال های سراسری پخش اهنگ همچون اِم.تی.وی و شبکه های رادیویی (به غیر از شبکه های شخصی و آماتوری محلی) پخش می شود؛ موسیقی ای که در فروشگاه های فیزیکی و آنلاین اصلی عرضه ی محصولات شنیداری موجود نیست؛ موسیقی ای که توسط شرکت های ضبط و پخش «مستقل» تهیه می شود و از ح یت شرکت های بزرگ جریان اصلی محروم است؛ موسیقی ای که بیشتر یا در مراحل تولید، انتشار و عرضه ی آن را خود موسیقی دان یا ِ گروه موسیقی انجام می دهد؛ موسیقی ای که خود گروه یا موسیقی دان آن را زیر زمینی بنامد، موسیقی زیرزمینی است.»
 تحلیل های زیادی در باره ی موسیقی زیرزمینی نوشته شده و آن را با خرده فرهنگ های مختلف در دهه های گوناگون مرتبط کرده است و در برخی موارد متنی که به تعریف، تفسیر و تحلیل موسیقی زیرزمینی پرداخته آن قدر ثقیل است که برای کسی که آشنایی با جهان موسیقی معاصر نداشته باشد، درک آنچه گفته شده سخت به نظر می رسد. اما در برخی متون فارسی علاوه بر ویژگی های گفته شده ویژگی دیگری نیز به موسیقی زیرزمینی تعلق گرفته و آن «خطرناک بودن» است. هر چند در این نوشته به موسیقی زیرزمینی در ایران پرداخته نخواهد شد و تنها به اختصار موسیقی زیرزمینی در دیگر کشورها، چیستی آن و رابطه ی آن با جریان اصلی بررسی می شود.


برچسب ها: موسیقی زیرزمینی، شبکه های رادیویی، خرده فرهنگ های مختلف،  

دوستان خوبم چند تا نت منتخب موسیقی جاز براتون گذاشتم که جزو برترین ها هستند.امیدوارم دوست داشته باشین.
برچسب ها: نت موسیقی جاز،  

” اثر دیوید بنوا David Benoit – 2 In Love – 2015

David Benoit (دیوید بنوا) آهنگساز و پیانیست آمریکایی در سبک جاز است که تا کنون سه بار نامزد دریافت جایزه ی گرمی شده است.او با انتشار بیش از 25 آلبوم جز برترین های این سبک به شمار میرود و او را پدر سبک Contemporary Jazz میدانند.جدیدترین آلبوم منتشر شده از او 2In Love نام دارد که بَعد دیگری از هنر او را در این زمینه نشان داده است.خواننده ی بزرگ سبک جاز , یعنی Jane Monheit نیز در این آلبوم حضور دارد.او که تا کنون دوبار برای آهنگ های “Since You’ve Asked” و “Dancing in the Dark” نامزد دریافت جایزه ی گرمی شده است,با صدای خاص و زیبای خود نظر علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است.در ادامه میتوانید این آلبوم را با کیفیت بالا و مستقیم از xyTune دریافت نمایید …

david benoit


برچسب ها: دانلود آلبوم “2 In Love”، دیوید بنوا، سبک جاز،  

شواهد علمی نشان می دهند که یادگیری آلات موسیقی مانند پیانو موجب بروز تغییراتی در مغز می شود. در این فرآیند، قشر شنوایی مغز که وظیفه ی پردازش صدا را انجام می دهد تحت تأثیر قرار می گیرد. بر اساس مطالعات انجام شده، فعالیت این ناحیه
مغزی در نوازندگان پیانو برجسته تر است. به علاوه، کودکان پیش دبستانی که آموزش موسیقی دیده اند، در آزمون تشخیص صدا عملکرد بهتری را به نمایش می گذارند. در واقع، کسانی که یادگیری پیانو را از سنین کودکی آغاز کرده اند، در مهارت های حرکتی و شنیداری پیشرفته تر هستند. افزایش قابلیت های کلامی و غیر کلامی و نیز تقویت واکنش های صوتی از جمله سایر مزیت های یادگیری پیانو است.
یادگیری پیانو

ناحیه ی پردازش شنیداری در ساختار مغزی نوازندگان موسیقی، بیشتر در نیمکره ی سمت چپ قرار گرفته است. هم چنین مسیر رشته های عصبی بین دو نیمکره پهن تر است و انتقال پیام با سرعت بیشتری صورت می گیرد. بنابراین موسیقی موجب می شود تا هر دو نیمکره ی مغز و نیز بخش های مربوط به حافظه و احساسات به کار گرفته شوند.

یادگیری پیانو بر حافظه تأثیر می گذارد

مطالعات انجام شده توسط اگنس چان(Chan Agnes) از دانشگاه هنگ کنگ نشان می دهند که آموزش موسیقی در سنین زیر ۱۲ سال موجب تأثیرات پایدار بر حافظه کلامی فرد می شود. در نتیجه تقویت حافظه و دقت بیشتر، کیفیت یادگیری نیز تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

مسیرهای عصبی و انعطاف پذیری سیستم عصبی

مطالعات انجام شده توسط نینا کراوس(Kraus Nina) از دانشگاه نورث وسترن نشان می دهند که آموزش موسیقی موجب درگیر شدن سیستم عصبی فرد یادگیرنده می شود و به شکل گیری الگوهای معنی داری که در یادگیری مؤثرند کمک می کند. در این فرآیند، قابلیت تغییر و سازگاری مغز در نتیجه ی آموزش و تجربه افزایش می یابد که به آن انعطاف پذیری سیستم عصبی (نوروپلاستیسیتی) می گویند.

درک موسیقی، به ویژه توانایی ترجمه نت های موسیقی به صدا، یادگیری اموری را که مسیر عصبی مشابهی دارند تسهیل می کند. یادگیری زودهنگام موسیقی، اتصالات عصبی مغز را تقویت نموده و به تکامل پایدار بخش های مشخصی از مغز منجر می شود.

عملکرد مکانی ـ زمانی

طی پژوهشی که در آتلانتا صورت گرفت، عده ای کودک به مدت هشت ماه تحت آموزش پیانو قرار گرفتند. نتایج به دست آمده نشان می دهند که آموزش موسیقی به تقویت استدلال مکانی ـ زمانی و تکامل شناختی منجر می شود. کاهش اضطراب، افسردگی و نگرانی نیز قابل مشاهده اند. تقویت هماهنگی چشم و دست، بهبود مهارت های حرکتی و افزایش نظم و دقت نیز دور از انتظار نیستند.

متوسط تمرین روزانه پیانو باید چقدر باشد ؟


مدت زمان یادگیری پیانو چقدر است؟

مترجم: صدف دژ آلود

منبعبرچسب ها: درک موسیقی، یادگیری آلات موسیقی، تقویت واکنش های صوتی، ناحیه ی پردازش شنیداری، ساختار مغزی نوازندگان موسیقی،  

[http://www.aparat.com/v/SuRYI]


برچسب ها: کنسرت هنرجویی شوپن،  

[http://www.aparat.com/v/rP8hs]

دومین کنسرتو پیانو شوپن با سولیستی"آرتور روبینشتین". شوپن نوزده ساله بود که کنسرتو پیانو شماره دو در فا ماژور خود را تنصیف کرد. وی در آن زمان در زادگاه خود، لهستان زندگی می کرد و هنوز جهت تسخیر دلها و جانها و پرتو افشانی در تالار های کنسرت و موسیقی پاریس بدانجا رهسپار نشده بود. این کنسرتو شوپن ساده تر ولی به طرز موثری، حساستر و لطیفتر ازشوپی که در آثار بعدی ظاهر میشود، جلوه گری می کند.


برچسب ها: کنسرتو پیانو شوپن، فا ماژور،  

سلام.دوستان یک فایل کامل از آموزش نت خوانی دارم برای دوستانی که درخواست داشتن آپلود کردم :
کلیک کنید: آموزش نت خوانی
برچسب ها: آموزش نت خوانی، نتخوانی،  

Piano Companion PRO: chords v6.0.708 نرم افزاری برای درک یا تازه کردن تئوری موسیقی می باشد. توسط این برنامه می توانید به یادگیری نواختن پیانو بپردازید. این برنامه برای نوازندگان در تمامی سطوح قابل استفاده است.

اپلیکیشن

ویژگی های کلیدی نرم افزار Piano Companion PRO: chord اندروید :
– 
بیش از 1500 آکورد پیانو، تا 6 وارونه از جمله: major, minor, diminished, suspended, augmented, c, cm, em, h7, d7, bm, gm, fm, a7 و غیره
– 
بیش از 10000 مقیاس از جمله Major, Minor, Chromatic, Pentatonic Blues/Major/Minor, Aeolian و غیره
– 12 
کلید روت
– 
سازنده Chord Progression با الگوهای مقیاس (ترتیب سنج آکورد)
– Circle of Fifths 
سالم (Lap of Quints)
– 
کمک به جستجوی آکوردهای مقیاس در Circle of Fifths (Lap of Quints)
– 
نشانه گذاری کلید: انگلیسی، ایتالیایی، ژاپنی، روسی و غیره
– Reverse chord & scale lookup
– 
تماشای آکورد روی چوبه با کلید treble و bass
– 
تماشای مقیاس روی چوبه با کلید treble و bass
– 
نمایش آکوردهای مقیاس سازگار
– 
پخش آکوردها
– 
پخش مقیاس ها
– 
پخش آکوردهای arpeggiated
– 
پشتیبانی صوتی
– 
پیشنهادات مقیاس نسبی
– 
آکورد مقیاس سازگار
– 
جستجوی انعطاف پذیر آکورد و مقیاس با استفاده از صفحه کلید
– 
کتابخانه کاربر با توانایی اضافه کردن مقیاس یا آکورد
– 
امکان ایجاد نمودارهای آکورد
– 
توانایی ایجاد و جستجو مقیاس های مورد علاقه
– 
پشتیبانی MIDI In برای صفحه های آکورد/مقیاس معکوس
– 
پیانو با پشتیبانی از MIDI In (آندروید 3.1+ و USB میزبان)
– 
و …

اپلیکیشن


برچسب ها: یادگیری آکوردها در پیانو، نرم افزار piano chords، پخش آکوردهای arpeggiated،  

تعداد کل صفحات : 3 ::      1   2   3  

  • paper | چاله | قدس